Superliga Srbije: Partizan ubedljiv protiv Mladosti (4:0)

Fudbaleri Partizana savladali su ekipu Mladosti sa 4:0 (2:0), u utakmici 19. kola Linglong Superlige i u dobrom raspoloženju odlaze na pauzu u šampionatu. Crno-beli kalendarsku godinu završili bez poraza na svom terenu, uz samo jedan remi (protiv Zvezde).

Ekipa Aleksandra Stanojevića odigrala je još jedan dobar meč u Linglong Superligi, savladala ekipu Mladosti sa 4:0 i tako zabeležila osmi uzastopni trijumf.

Partizan je bio dominantan tokom svih 90 minuta, na vreme postigli prvi pogodak i „otvorili“ protivnika, pa je do kraja zabeležen ubedljiv trijumf.

Asano je u 25. minutu doneo prednost domaćoj ekipi, posle odličnog kontranapada i asistencije Sume, da bi Natho do poluvremena poveća na 2:0 sa bele tačke.

Japanac je postigao deseti pogodak u šampionatu i najbolji je strelac crno-belih.

Sejduba Suma je još jednom pokazao svoju kreativnost, pa je u 59. minutu zabeležio novu asistenciju, a strelac je bio Ivan Obradović.

Bio je to prvi pogodak levog beka otakako se vratio među crno-bele.

Stanojević je u poslednjih 20 minuta dao priliku mladim snagama – Štuliću, Jovići u Pavloviću, od kojih se očekuje da u bliskoj budućnosti budu međi nosiocima igre crno-belih.

Konačan rezultat meča postavio je Lazar Marković u 84. minutu utakmice.

Partizan je tako pobedom završio polusezonu i to na drugom mestu na tabeli iz Crvene zvezde.

Istovremeno, crno-beli su kalendarsku godinu završili bez poraza na svom terenu, a u 17 odigranih mečeva samo jednom su odigrali nerešeno, u „večitom derbiju“.

Sledi prelazni rok, ne zna se ko će napustiti Humsku, kao i da li će biti pojačanja pred nastavak sezone, ali je poznato da će se crno-beli ponovo okupiti 8. januara, kada će trener Stanojević izvršiti prozivku pred početak priprema.

Šampionat Srbije nastavlja se 6. februara.