Superliga Srbije: Javor – TSC (1:2)

Fudbaleri TSC-a savladali su Javor u Ivanjici rezultatom 2:1 (0:0) u poslednjoj utakmici u fudbalskoj 2020. godini. TSC je pobedio i drugi put u nekoliko dana posle smrti trenera Zoltana Saba, a igrači su i sada trijumf posvetili upravo njemu.

Gosti su do trijumfa stigli pogocima Nenada Lukića u drugom poluvremenu, u veoma teškim uslovima jer je gusta magla pokrila Ivanjicu.

Napadač je prvo u 55. minutu realizovao jedanaesterac, Javor je devet minuta kasnije izjednačio, ali je Lukić u poslednjim trenucima ipak opradovao klub iz Bačke Topole.

Postigao je 11. pogodak u sezoni i pokazao prstom ka nebu, prisećajući se Zoltana Saba.

Lukić je sada samo jedan gol iza prvog strelca lige, Milana Makarića iz Radnika iz Surdulice.

TSC 2020. godinu, najuspešniji u istoriji kluba zbog plasmana u evropske kvalifikacije, završava na 10. poziciji sa 27 bodova, dok je Javor tri mesta niže sa 21 bodom.