Serija A: Fiorentina – Verona (1:1)

Fudbaleri Fjorentine odigrali su nerešeno 1:1 protiv Verone u 13. kolu italijanske Serije A.

Gosti iz Verone prvi su stigli u vođstvo nakon što je Antonio Bareka skrivio jedanaesterac, a Migel Veloso pogodio sa bele tačke.

Fjorentina je uzvratila istom merom u 19. minutu kada je Koraj Genter oborio Dušana Vlahovića, a srpski napadač precizno izveo penal za, ispostaviće se, konačan rezultat.

Vlahović je odigrao svih 90 minuta za domaći tim, a za Veronu su igrali i Darko Lazović i Ivan Ilić.

Lazović je zamenjen u 70. minutu, a Ilić je dobio šansu u poslednjih 20 minuta, umesto Adrijena Tamezea.

Fjorentina posle 13 kola ima 11 bodova na 17. mestu, dok je Verona sedma sa 20 osvojenih bodova.